ŽODŽIAI LENGVAI 13-OJI PAMOKA

Kiekvienų „Žodžiai lengvai“ kursų metu dažniausiai girdžiu, jog sunkiausia viso metodo dalis yra kodavimas. Todėl pastaruosius keletą kursų atidžiai stebėjau savo mokinius stengdamasis atrasti kas tiksliai jiems apsunkina žodžių įsiminimą ir kodavimą. Mano diagnozė: silpna vaizduotė. Atminties technikos ir „Žodžiai lengvai“ metodas labai stipriai kliaujasi vaizduote ir pačio nuostabai teko pastebėti, jog daug kam nėra natūralu taip intensyviai naudoti vaizduotę ir dėl to susiduriama su sunkumais. Tai, ką gi daryti? Vienoje pirmųjų pamokų mes mokėmės kaip kurti įsimintinesnius vaizdinius. Vienas principas, kuriuo rėmėmės vadinosi detalizacija. Jei nieko iš šios pamokos jau nebepamenate, prisiminimus atgaivinti galite pažiūrėję šį įraša.

Ir mano nuomone detalizacija gali būti Jūsų pagrindinis raktas į sėkmę t.y. į didesnį kodavimo ir įsiminimo greitį. Daugumai mano mokinių gyvose pamokose kartojantis žodžius su kortelėmis būna sunku prisiminti koduotąjį žodį (anglišką), o ne lietuvišką. Kodėl? Todėl, kad koduojant anglišką žodį dažniausiai prisireikia 2-3 vaizdinių jam užkoduoti ir bandant viską prisiminti gali pasidaryti sunku. Todėl kai kitą kartą bandysite įsiminti žodžius nepamirškite kiek galima labiau detalizuoti tuos vaizdinius, kuriuos naudojate angliškam žodžiui.

Tam, kad Jūsų detalizavimo įgūdžiai sustiprėtų žemiau pateikiu pratimus (audio įrašus), kuriuose išgirsite lietuviškų daiktavardžių sekas, kurios bus vardinamos vienodais laiko intervalais. Jūsų užduotis keik galima geriau ir detaliau įsivaizduoti vardinamus žodžius per duotą laiką.

Pradėkite nuo 5 s intervalų grupės. Čia žodžiai bus vardinami kas 5 s, todėl turėsite daug laiko kiekvienam iš jų įsivaizduoti ir detalizuoti. Vėliau pereikite prie 4 s ir taip palaipsniui iki 1 s grupės. Rekomenduoju šiuos pratimus atlikti 5 dienų bėgyje (po vieną grupę per dieną).

5 s intervalai

4 s intervalai

3 s intervalai

2 s intervalai

1 s intervalai

Lauksiu jūsų komentarų, patarimų ir rekomendacijų čia.